אחרי שנים שבנינו אתרים לעסקים
הקמנו חברת סטארטאפ במיוחד בשבילכם
wizer - וויזר

אתר מתקדם לעסק שלך

להזמנת השירותים אונליין

לפרטים נוספים
אנו ממליצים לכם בחום על WIZER
wizer וויזר wizer וויזר

מחירי בניית אתרים

מחירי בניית אתרים

כל מה שיש לדעת על בניית אתרים ומחירי בניית אתרים

מחירי בניית אתרים משתנים מחברות לחברות ממספר גורמים, גורם ראשון זה החבילה שמגיעה עם האתר לדוגמא פאנל ניהול, גורם שני זה המשאבים שמופנים לצורך בניית האתר לדוגמא עיצוב, גורם שלישי זה השם של החברה הוותק וכולי.

כמובן שיש חברות שכדאי מאוד להיזהר מהם. לדוגמא: בעלי עסקים רבים שילמו סכום מאוד גבוה על בנייה וקידום אתר ולמרות זאת לא קיבלו את התמורה לכספם. התוצאה הייתה כי חצי מהאתר פשוט לא עבד או לא קודם ולכן מומלץ מאוד להיזהר מחברות אלו על ידי בחירת חברה טובה ואמינה תוך בקשת ממליצים.

אז איך מוצאים חברה טובה לבניית אתרים?

בשלב הראשון מומלץ לראות עבודות של החברה ולבדוק אותם מ-א' עד –ת' שהכול עובד כמו שצריך, בשלב בשני מומלץ לקבל בכתב או במייל הצעת מחיר שמסוכם בה בדיוק כל מה שאתם צריכים באתר כולל הכול, כי על תוספות יכולים לדרוש הרבה כסף כי אתם כבר בכיס שלהם, בשלב השלישי רצוי לא לשלם יותר מחצי מהסכום לפני שקיבלתם את כל האתר ובדקתם שהכול עובד כמו שצריך.

לפני שאתם פונים לחברת בניית אתרים ומבררים את מחירי בניית אתרים אתם צריכים להבין קודם מה אתם צריכים עם האתר כדי שבאמת יניב פירות, אתר שנמצא ברשת ולא מקודם לא יכול לעזור לעסקים אם לא נכנסים אליו מבקרים, בגלל זה יש את החלק של קידום אתר, שקידום אתר מתחלק לשני חלקים, קידום אורגני ופרסום ממומן.

מהו קידום אורגני?

קידום אורגני הוא קידום אתר במנועי החיפוש כגון: גוגל. אתר חדש בתחילת דרכו לא יופיע בגוגל גם לאחר שיעלה לאוויר ללא קידום. ולכן מגיע קידום אורגני על מנת לשפר מיקום האתר בתוצאות החיפוש. את הקידום אורגני תוכלו לעשות לבד תוך עמידה במספר כללים בסיסים שגוגל דורש, או על ידי שכירת חברת קידום אתרים.

עלות קידום האתר יקרה יחסית וזאת משום שקידום האתר דורש הרבה משאבים, כמו: כתיבת תכנים לאתר תוך התמקדות בביטויים המתבקשים ובניית קישורים לאתר.

מהו פרסום ממומן?

פרסום ממומן הוא פרסום בו נשלם עבור קליקים לגוגל, פייסבוק, לינקדאין ועוד. פרסום ממומן ניתן לעשות לבד או ע"י חברה המתמחה בפרסום מסוג זה, היתרון הגדול בפרסום ממומן זה שניתן לקבל מבקרים לאתר עם פתיחת מסע הפרסום. החיסרון הוא העלות הגבוהה תוך שההמלצה היא לא לפנות למשרד פרסום שדורש סכום חודשי, אלא לפתוח מסע פרסום לבד או לשלם סכום חד פעמי עבור פתיחת מסע פרסום. זכרו בתחום זה יש הרבה חברות שפשוט מנצלות את חוסר הידע של הלקוחות התמימים וגובות מחירים מופקעים. בצורה זאת, והלקוחות ממשיכים לשלם סכום חודשי גם לאחר שהחברה סיימה את העבודה שלה.

מהם מחירי בניית אתרים?

מחירי בניית אתרים משתנים בין סוגי חברות בניית אתרים שאצל כל חברה המחירון שונה וגם התמורה שונה:

בניית אתרים בחינם - בדרך כלל חברה כזו מרוויחה מפרסומות המולבשות על האתר או מתשלום חודשי של אחסון האתר (מומלץ לברר מה התשלום החודשי), באתרים אלה אין מגע אנושי הכול נעשה דרך ממשק באתר. כמובן שהצעה זו מאוד מפתה אבל יש לה המון חסרונות גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, בטווח הקצר: סביר להניח שאין שירות תמיכה תכנית כי זה חינמי ובמידה ויש באתר פרסומות זה נותן הרגשה לא נעימה למבקרים, לטווח הארוך: אתר כזה לא נבנה בצורה מקצועית ומותאם למנוע חיפוש, חבל שאחרי חצי שנה שהאתר קיים הוא לא יופיע במקומות טובים בתוצאות החיפוש, אחרי חצי שנה באתר שנבנה כמו שצריך צריכות להיות תוצאות, שיכולות לכסות את העלות של בניית אתר מקצועי, לסיכום אומנם עלות בניית האתר חינמית אך אתר כזה לא יכול להועיל ופשוט חבל להשקיע זמן עליו.

בניית אתר בעלות חודשית - לחברה כזו יש בדרך כלל מספר תבניות בסיסיות של עיצוב עם מערכת ניהול תוכן, לחברה נחסכים המשאבים הנדרשים עבור בוני אתרים וגרפיקאים, לרוב המערכת ניהול תוכן טובה, החיסרון הוא העיצוב הפשוט והדינאמיקה הפשוטה והסכום החודשי שיקר יותר מעלות חודשית בחברות אחרות, לסיכום אופציה זו נחמדה אך לא יותר מזה, האתר לא יהיה מרשים וייחודי. הבנייה מומלצת למי שיש לו תקציב נמוך ולא צריך אתר גדול. בדקו את העלות החודשית אם היא יותר מ-50 שקל אולי עדיף להשקיע וכבר לבנות אתר מותאם אישית. חברות שונות מציעות עלות חודשית של 250 שקל לחודש, בחישוב פשוט זה 3,000 ₪ לשנה, מאוד לא מומלץ כלכלית לטווח הארוך.

בניית אתרים מבוסס על מערכת קוד פתוח כגון וורדפרס, גומלה ודרופל - וורדפרס, גומלה ודרופל הם מערכות תוכן מאוד חזקות וחינמיות, החסרון שלהם שצריך ללמוד אך להשתמש בהם בגלל כל האפשרויות שיש בהם, לכן למי שאין סבלנות ללמוד מערכת מורכבת ולא רוצה להשקיע כסף על העלאה ועדכון תכנים (יכול להגיע מעל 100 שקל לכל עדכון) המערכת פחות מומלצת. עם זאת, תבניות מאוד יפות של מערכות אלו אפשר לקנות בסכום של כ-50 דולר, וכל מה שנותר זה לעדכן להתקין גומלה ואת התבניות על השרת וכמובן לערוך את התוכן.

יש לקחת בחשבון שרוב התבניות הם משמאל לימין (עברית זה מימין לשמאל). חברות שעובדות עם מערכות אלו לוקחות של סכומים בין 1,800 עד 5,000 ₪ לאתר בממוצע. הבעיה במערכת מסוג זה היא קושי בהבנה המערכת הסבוכה.

בניית אתר במחיר של עד 2,000 ₪ - יש לשים לב שיכול להיות שחברה כזו דורשת מחיר גבוה יותר שלא בצדק, יש לבדוק אם אתה מקבל מערכת ניהול תוכן, אם אתה לא מקבל מערכת ניהול תוכן כל שינוי/הוספה של תוכן לאתר כרוכה בעלות גבוהה יחסית (בערך 200 ₪), אם אתם מקבלים מערכת ניהול תוכן יש לברר עם מקדם אתרים מנוסה מה דעתו עליה, רוב הסיכויים העיצוב של האתר יהיה עיצוב דומה או אותו דבר לאתרים שכבר החברה הגישה מה שחוסך לה את העלות על העיצוב/בנייה/הטמעת המערכת ניהול תוכן, לסיכום יש לבדוק כל מה שאמרתי, לחשוב מה המטרה של האתר, אם הוא רק תדמיתי ולא יותר מזה אולי הוא יספיק.

חברת בניית אתרים בהתאמה אישית – חברה כזו בונה את האתר בהתאמה אישית ודואגת להתאים את האתר למנועי החיפוש, עלות בניית אתר כזה יכולה להיות גבוה אך ההשקעה הינה חד פעמית, אני ממליץ לחפש ולהתעניין במספר חברות כאלו ולראות תיקי עבודות, אתרים כאלה הם בדרך כלל מאוד מרשימים כך שהם עוזרים למתג את העסק, יש לברר אם האתר לא רק יפה אלא מותאם גם למנועי החיפוש ולא להסתפק רק באמירה אלא לבקש לראות עבודה שהמיקום שלה מופיע במקום טוב במנוע החיפוש, לבקש לראות את המערכת ניהול תוכן לפני שאתם סוגרים עסקה, אם המערכת ניהול תוכן לא נוחה לכם ואתם לא מסתדרים אתה מומלץ לבדוק מערכות נוספות של חברות אחרות, המחירים יכולים לנוע החל מ-2,400 עד עשרות אלפי שקלים, לפי דעתי עסק/חברה שהוא לא מותג לא צריך להשקיע יותר מ-10 אלף שקלים, יצא לי להיתקל בחברות שדורשות מעל 10 אלף שקלים על אתרים שלא הייתי דורש עליהם יותר מ-4 אלף, לכן מומלץ לעשות סדר ולהחליט בדיוק איזה אתר אתם צריכים ולעשות סקר שוק ולבקש לראות סקיצה או תיאור מפורט של מה שתקבלו.

לסיכום: מחירי בניית אתרים משתנים מחברה לחברה, יש חברות שדורשות מחיר גבוה הרבה יותר מהשוק ביחס לאתר שהם מגישים, לכן חשוב שתבינו מה שזול בדרך כלל לא טוב או לא מספיק ומה שיקר לא בהכרח טוב ונוצץ, לכן תעשו סקר שוק, קבלו את כל ההצעות כתובות ומפורטות, אם אתם מקבלים ממשק ניהול תבקשו לנסות אותו, לפי דעתי חשוב שבאתר יהיה דינאמיקה ועיצוב יפה, כי מראה זה הרושם החיצוני והפנים של העסק שלכם, חשוב לברר את עלויות אחזקה חודשיות של אחסון האתר (יש חברות שדורשות הרבה על קצת..) וכמובן לוודא שיש שירותי תמיכה וכמה יעלה לשדרג או לשנות משהו באתר, לברר אם האתר מותאם למנוע חיפוש ונעשה לפי הכללים ועומד בתקן הבינלאומי W3C, לא לשלם יותר ממחצית מהסכום עד שהאתר לא גמור לגמרי.

אצלנו מחירי בניית אתרים משתנים בהתאם לדרישה של הלקוח, ניתן לקבל אתר במחיר זול ביחס לשוק בבחירת החבילה הזולה, ואתר במחיר גבוה יותר בהזמנת אתר מותאם אישית.

כל האתרים שלנו מנוהלים ע"י מערכת ניהול תוכן שאנו פיתחנו, בעזרתה תוכלו לעדכן את האתר ללא עלות נוספת ולקדמו במנועי החיפוש השונים.